Potřebujete zajistit zrcadla na veřejných místech? Rozhodněte se pro fólii na ochranu zrcadla

Některá veřejná místa se spoustou zrcadel (sportovní haly, taneční sály atd.) musí být co nejbezpečnější. Rozbité zrcadlo v důsledku nárazu, výbuchu nebo požáru může vážně zranit mnoho lidí. Tuto úroveň bezpečnosti dokonce vyžaduje regulace. Ochranná fólie na zrcadla SOLAR SCREEN® je speciálně navržena tak, aby zvyšovala odolnost oken a zrcadel, čímž předchází poraněním od střepin skla.

Jaké jsou výhody fólie na ochranu zrcadla?

Posiluje pevnost zrcadla

Bezpečnostní fólie poskytují díky speciálně vyvinuté lepící části dodatečnou vrstvu sklu a zrcadlům. V případě nárazu do předmětu nebo při výbuchu absorbují energii vytvořenou úderem a výrazně snižují rázovou vlnu. Tím se zvýší odpor zrcadla.

Chrání před úlomky skla

Po nanesení vytvoří fólie pro ochranu zrcadla neviditelnou, silnou a podpůrnou membránu. Pokud se zrcadlo rozbije, přidrží rozbité sklo a udrží jej na místě. S rozbitým sklem se vytvoří „pavouk“, ale střepy se nerozbijí ani v případě výbuchu či požáru. Toto lepidlo na ochranu zrcadel zabraňuje rozptýlení ostrých hran, čímž zachovává bezpečnost osob a zařízení.

Nemění vzhled zrcadla

Tato lepicí fólie se nanáší na zadní stranu zrcadel. Původní charakter materiálů není nijak změněn.

Vyhýbá se potřebě tvrzeného skla

Lepicí fólie na zrcadla je ideální pro veřejné prostory se zrcadly (sportovní haly, taneční kluby, výstavní síně, výtahy, noční kluby atd.). Vyhnete se tak instalaci tvrzeného skla, které je také velmi robustní, ale nevýhodou je, že způsobuje nepěkné optické deformace. Lepicí zrcadlová fólie SOLAR SCREEN® splňuje nejpřísnější bezpečnostní normy. Jeho požární odolnost znamená, že fólie bude hořet bez vytváření nebo šíření plamenů. Zabrání také rozbití filmu při vysokých teplotách. Povinné ochranné lepidlo na veřejných místech Na veřejných místech a v zařízeních přijímajících návštěvy je povinno zajistit zrcadla. Jedná se zejména o sportovní haly, taneční sály, zdravotní střediska, plovárny, výtahy atd. Předpisy vyžadují, aby zrcadla byla odolná vůči nárazům a bezpečná v případě rozbití. Ochranná fólie na zrcadlo je speciálně navržena tak, aby poskytovala tuto ochranu a byla v souladu se zákonem.

Jak nanesu fólii na ochranu zrcadla?

Ochranná fólie zrcadel je aplikována na zadní stranu zrcadel na čiré straně. Aplikace je velmi jednoduchá a rychlá. Fólie je samolepící a nanáší se technikou takzvaného mokrého lepení:

  • důkladně navlhčete povrch skla
  • naneste lepicí stranu a poté vodu vtírejte škrabkou
  • 24 hodin později je vaše zrcadlo v bezpečí
Způsoby odstraňování okenních fólií
Design okenního skla pro kanceláře

Přečtěte si: