Způsoby odstraňování okenních fólií

Jak bylo vysvětleno v našich předchozích článcích, instalace okenní fólie má mnoho výhod: tepelnou ochranu, redukci oslnění, tepelnou izolaci… Přichází však čas, kdy možná budete chtít okenní fólii odstranit z různých důvodů, jako např. nátěr. zestárnutí nebo se vám už nelíbí vzhled.

Je obtížné odstranit okenní fólii?

Existuje několik způsobů, jak odstranit fólii z oken. Odstranění můžete provést sami nebo jej nechat na profesionálech. Za prvé, budete muset odstranit samotnou fólii a zadruhé odstranit lepidlo. Odstranění fólie bude víceméně jednoduché v závislosti na typu fólie, která je na vaše okna nainstalována. Při odstraňování fólie buďte opatrní, abyste zabránili rozbití a přilepení malých kousků fólie na okno. Odstranění okenní fólie může chvíli trvat, takže buďte trpěliví! Cílem je odstranit co nejvíce lepidla s folií. Zůstane tak jen malé množství lepidla, které se odstraní vhodnými přípravky. Po odstranění fólie a lepidla z okna bude třeba okno vyčistit, zvláště pokud plánujete hned poté nainstalovat novou fólii. Proč by se to mělo dělat? Protože existuje riziko, že při instalaci nové lepicí fólie na ní zůstanou zbytky částic lepidla nebo prachu, které by mohly vytvářet vzduchové bubliny.

Jak odstranit okenní fólii z vašeho okna?

První věc, kterou musíte udělat, je jemně odlepit kousek fólie z rohu skla. Cílem bude samozřejmě odlepit jej za pochodu, ale pravděpodobně k tomu budete potřebovat nějaké nástroje. Hlavní metodou odstraňování fólie je použití tepla na roztavení lepidla z fólie, například pomocí horkovzdušné pistole, vysoušeče vlasů nebo spreje. Od rohu skla, který jste předtím chytili, zahřejte nové oblasti lepidla, abyste jej odstranili.

Jak odstranit zbytky lepidla po odstranění okenní fólie?

Po odstranění okenní fólie, jak je vysvětleno výše, budete muset odstranit všechny zbytky lepidla, které přímo nezmizely. Solar Screen nabízí tekutý produkt s názvem RIGHT-OFF a SPRAY N GONE, který odstraní všechny zbytky lepidla během několika minut. Zjistěte více v naší brožuře o nástrojích. K odstranění zbytků lepidla můžete použít také škrabku na okna a mýdlovou vodu.

Zmodernizujte své komunikační techniky pomocí zadní projekční fólie
Potřebujete zajistit zrcadla na veřejných místech? Rozhodněte se pro fólii na ochranu zrcadla

Přečtěte si: