Jak snížit spotřebu energie v budovách?

Chcete se vyhnout nadměrné spotřebě energie ve vašich budovách, kancelářích nebo prostorách? Existuje mnoho způsobů, jak snížit účet za energii během celého roku. Distributor fólií značky Solar Screen vám představí jeden z nejjednodušších a cenově nejefektivnějších způsobů snížení spotřeby energie v budovách: termoizolační okenní fólie.

Způsoby snížení spotřeby energie v budovách

Existuje mnoho způsobů, které lze realizovat, abychom snížili účet za energie, jako např.

  • Pokud je to možné, minimalizujte umělé osvětlení a spokojte se s denním světlem
  • Nainstalujte programovatelný termostat
  • Přizpůsobte své osvětlení moderním technologiím
  • Identifikujte a eliminujte fantomové zátěže (toto je elektřina spotřebovaná elektronickými zařízeními, když se nepoužívají)

 

Je důležité snižovat spotřebu energie, ale také vzdělávat své zaměstnance o způsobu spotřeby energie v budovách. Jedná se o přístup k budově, tedy pohled na zařízení, ale také kulturu zaměstnanců s ohledem na energetickou problematiku. Nejlepší způsob, jak dosáhnout výrazných úspor na účtu za energii, je zhodnotit tyto různé aspekty. Výše uvedené příklady jsou činnosti, které je třeba provádět každý den, aby se dosáhlo dlouhodobých účinků, avšak představujeme Vám zcela jiné řešení: termo-izolační fólii na okna.

Termoizolační okenní fólie: řešení pro snížení spotřeby energie

Chcete-li maximalizovat energetickou účinnost po celý rok, je nezbytné vybrat si vysoce kvalitní okenní fólii. Zde jsou způsoby, jak fólie ovlivňuje vaše účty za energii a úroveň pohodlí lidí v závislosti na ročním období:

  • V létě okenní fólie odráží UV záření a odvádí až 80 % sluneční energie. Méně používáte klimatizaci a tím snižujete spotřebu energie.
  • Úspora energie při vytápění v zimě, kde fólie svým speciálním složením odráží tepelnou energii zpět do interiéru
  • Blokováním UV záření také snižují oslnění a vyblednutí. Nadále si však můžete užívat přirozeného světla.

Termoizolační fólie dokáže v zimě snížit tepelné ztráty až o 33 %.

Řada lepicích fólií Solar Screen je velmi různorodá z hlediska designu a výkonu v závislosti na vašich potřebách. Na fólie je i několikaletá záruka! Chcete se dozvědět více o našich produktech a o tom, jak vám mohou pomoci snížit spotřebu energie? Kontaktujte nás.

Řešení, jak snížit účet za topení a spotřebu energie
Úspora energie v kanceláři: solární fólie jako izolační řešení

Přečtěte si: