Okenní fólie jako alternativa ke klimatizaci

Společnosti neustále bojují se snižováním nákladů a zejména nákladů na energie. V létě, kdy je horko a v otevřeném prostoru nebo kanceláři je mnoho lidí, je klimatizace obvykle jediným řešením, jak snížit teplotu. V tom případě musíte najít alternativu ke klimatizaci. Solar Screen to pro vás našel: fólie na okna.

Proč je lepicí fólie dobrou alternativou ke klimatizaci?

Když mluvíme o instalaci okenní fólie v podniku, máme tendenci si představit, že to bude tónovaná fólie, která zatemní místnost. Toto není ten případ! Sortiment okenních fólií Solar Screen je velmi široký, od tmavých fólií přes barevné až po ultraprůhledné fólie. Bez ohledu na to, jaký odstín si vyberete, pomohou vám vyhnout se používání klimatizace a tedy šetřit energii po celý rok.

Jaké jsou výhody okenní fólie oproti klimatizaci?

Okenní fólie jsou skvělým spořičem energie a skutečnou alternativou ke klimatizaci. Jejich úkolem není chladit vaše prostory, ale jednoduše zabránit jejich přehřátí. Okenní fólie mají oproti klimatizaci další výhody:

  • Lepicí fólie zvyšuje energetickou účinnost vašeho zasklení
  • Nižší náklady na instalaci
  • Okenní fólie vyžaduje malou údržbu v porovnání s klimatizačním systémem

Okenní fólie snižuje sluneční energii

Protisluneční fólie zabraňuje pronikání slunečních paprsků skrz sklo a tím přehřívání vaší kanceláře, proto je fólie dobrou alternativou ke klimatizaci. Některé solární fólie mohou snížit sluneční energii až o 80%. To znamená, že vaše kanceláře a zaměstnanci jsou chráněni před teplem a škodlivými UV paprsky slunce.

Okenní fólie zvyšují produktivitu

Instalace okenní fólie může také zlepšit produktivitu vašich zaměstnanců a jejich pohodlí. Zatímco klimatizace zajistí požadovanou teplotu, okenní fólie má kromě alternativy ke klimatizaci, zejména v kancelářích, mnoho dalších využití. Jak již bylo zmíněno výše, okenní fólie zlepšuje tepelnou pohodu (odváděním tepla v létě nebo jeho zadržováním v zimě). Snižuje však i odlesky, které jsou hlavním zdrojem nepohodlí při práci v blízkosti okna, zejména na obrazovce.

Bezpečnostní okenní fólie pro budovy
Nebojte se nárazů na vaši karoserii s ochrannou fólií

Přečtěte si: